Trailer k filmu Čiapka

REŽISÉR SLOBODAN MAKSIMOVIĆ

Narodil v Sarajeve v Bosne a Hercegovine (1975) a vyštudoval filmovú réžiu v Ľubľane. Jeho študentský krátky film 1/2 bol uvedený na 60. filmovom festivale v Cannes v rámci sekcie Tous Les Cinemas Du Monde. Jeho krátke filmy 1/2 a Agapé boli uvedené na viac ako 30 medzinárodných filmových festivaloch v rámci súťažného programu a získali 14 medzinárodných ocenení.

Vďaka za Sunderland je jeho prvým celovečerným filmom, ktorý získal štyri ceny Vesna na 15. ročníku festivalu slovinského filmu, vrátane ceny za najlepší film. Jeho druhý celovečerný film Nika získal cenu za najlepší mládežnícky film na FF Motovun 2017. Jeho nedávny krátky film Neviditeľná ruka Adama Smitha bol premietaný na mnohých festivaloch a vyhral viac ako 15 ocenení. 

TVORCOVIA

Námet a scenár: Saša Eržen
Réžia: Slobodan Maksimović
Strih: Jurij Moškon
Hudba: Michal Novinski
Architekt: Mateja Medvedić
Kostýmy: Carmen Di Pinto
Animácia a VFX: Michal Struss
Zvuk: Michel Schillings
Hrajú: Gaj Črnič,  Kaja Podreberšek, Ajda Smrekar , Mojca Fatur, Frano Maśković, Mila Maksimović, Tilen Kolbe , Emil Kulović, René Štúr , Klemen Slakonja, Klemen Klemen a ďalší
V slovenskom znení: Dominika Havranová, Dominik Budinský, Danica Jurčová, Martin Hronský, Jana Valocká, Přemysl Boublík, Marek Suchitra, Sára Suchovská, Lukáš Krčmár a ďalší
Koproducenti: Wady Films (LU), Studio Dim (HR), objectif (SK),
Radiotelevizija Slovenija (SI), RTVS- Rozhlas a televízia Slovenska (SK)
Finančne podporili: Slovinské filmové centrum,  FS Viba Film,  , Luxemburský filmový fond, Slovenský audiovizuálny fond, , Chorvátske audiovizuálne centrum, Chorvátska televízia, program pre spoločný vývoj projektov RE-ACT Co-Development, program Kreatívna Európa MEDIA a fond Rady Európy EURIMAGES. 
Distibúcia: Forum Film Slovakia
Originálny názov filmu: Kapa
Anglický názov filmu: Beanie
Rok výroby: 2022
Dĺžka filmu: 86 min.
Formát: 2,35:1, zvuk 5.1
Cieľový divák: 6+